Aktuality

Majstrovstvá Slovenska v zjazde a Slovenský pohár v slalome a zjazde už tento víkend v Žiline.
Štartové listiny a aktuálne poradie v pretekoch MSR v zjazde a SLP v slalome a zjazde v Žiline.
Pr.č. 10 – 7. a 8. SLP v slalome, MSR seniorov a dorastu v zjazde; 5. SLP v zjazde, 63. ročník Žilinských slalomov a zjazdov – Žilina (10-11.6.2017)


Žiacky pohár pokračuje pretekmi v Košiciach.
Štartové listiny a aktuálne poradie v pretekoch SLP žiakov v Košiciach.
Pr.č. 9 – 3. a 4. SLP žiakov v slalome, 1. SLP žiakov v šprinte, Košický pohár, verejné preteky – Košice (3-4.6.2017)

1.a 2. kolo Slovenského pohára žiakov v slalome a 1. kolo SLP žiakov v zjazde, ktoré sa konalo vo Zvolene, je úspešne za nami. Príjemné počasie prispelo k dobrej nálade a radosti zo súťaženia. Naši pretekári si zaslúžia pochvalu za predvedené výsledky, aj napriek tomu, že nedosiahli medailové umiestnenia. Niektorým sa darilo viac v sobotu, iným v nedeľu. Naša najmladšia pretekárka Lenka Ižová nakoniec neštartovala, trať bola pre ňu ešte dosť náročná. O to viac držala palce svojim kajakárskym kamarátom.
Nasledujúci víkend sa tešíme na 3. a 4. Kolo SLP, ktoré sa bude konať v príjemnom prostredí Košickej lodenice. Pretekári predvedú svoje jazdy a sily si zmerajú na vodách Hornádu. Trať by mala byť čo sa týka prúdenia vody menej náročná ako vo Zvolene, o to viac bude treba zapojiť svaly.
Prajeme teda našim pretekárom veľa energie a vytrvalosti.


Žiacky pohár štartuje tento víkend pretekmi vo Zvolene.
Štartové listiny a aktuálne poradie v pretekoch SLP žiakov vo Zvolene.
Pr.č. 8 – 1. a 2. SLP žiakov v slalome, SLP žiakov v zjazde, verejné preteky – Zvolen (27-28.5.2017)

Na rieke Hron vo Zvolene začína tento víkend Slovenský pohár žiakov pretekmi 1. a 2. kola v slalome a 1. kola v zjazde. Samozrejme naši žiaci nebudú chýbať a zabojujú o umiestnenie v kategóriách K1 žiaci starší – Mužila Samuel a K1 žiačky mladšie – Ižová Petronela, Majdová Rebeka a Ižová Lenka. Veríme, že po jarnej tréningovej príprave predvedú skvelé jazdy a prvé kolá žiackych pretekov ich úspešne naštartujú v súťažení o cenné body do celkového rebríčka a umiestnenie na stupňoch víťazov. Palce budeme držať najmä Samuelovi Mužilovi a Lenke Ižovej, ktorí budú vo vlnách slalomovej trate vo Zvolene bojovať po prvý krát.
Prajeme všetkým pretekárom veľa zdaru a dobrú náladu pri vode.


Výsledky nominácie do RD, RDU23 a RDJ pre rok 2017

Výsledky nominačných pretekov v Liptovskom Mikuláši TU.
Výsledky nominačných pretekov v Čunove TU.

Príďte podporiť našich športovcov v nominačných bojoch.

Naši športovci bojujú v nominačných pretekoch o reprezentačné družstvá vo všetkých vekových kategóriách.

Záverečné boje o repre dresy sa začnú už túto sobotu 13.5.2017 na náročnej vodnoslalomárskej trati v Liptovskom Mikuláši 3. kolkom nominačných pretekov. Na pretekárov bude čakať náročný vodný terén, plný nástrah a k tomu bránky, ktoré budú musieť úspešne a rýchlo absolvovať. Teda pokiaľ chcú pomýšľať na možnosť reprezentovať našu krajinu na medzinárodných podujatiach. Boje budú pokračovať  v nedeľu 14.5.2017 4. kolom nominačných bojov a účasť našich elitných športovcov ako Jana Dukátová, Elena Kaliská, Jakub Grigar, bratranci Škantárovci sľubuje hodnotný športový zážitok. Zástupcovia nášho klubu bratia Jančekovci, Jakub a Martin Stanovský a Soňa a Samuel Stanovský sa zapoja do súboja aj s týmito veľkými menami, takže ak máte v sobotu alebo nedeľu čas, tak príďte nás podporiť do Liptovského Mikuláša.

Cez víkend 6-7.5.2017 začali v Čunovskom areáli vodných športov boje o miesta v reprezentácii. Naši športovci sa zapojili do úvodného dvojdňového zápolenia v kategóriách K1 muži, K1 a C1 ženy. Ich výsledky, ktoré dokázali vybojovať na náročných Čunovských tratiach si môžete pozrieť TU.