Na Gaceli sa podarí vybudovať závesný bránkový systém

Vďaka podpore Slovenského olympijského a športového výboru a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vo forme získania grantu pre vodnoslalomársku trať v športovo-rekreačnom areáli Gäceľ pri Dolnom Kubíne vo výške 32 337,36 € sa podarí kompletne vybudovať závesný bránkový systém aký poznáme z umelých vodnoslalomárskych areálov!

V Dolnom Kubíne sa niekoľko desiatky rokov pravidelne organizujú preteky Slovenského pohára dospelých a Slovenského pohára žiakov na rieke Orava. Oproti organizácii pretekov na umelom slalomovom kanáli organizátori musia začať prípravy niekoľko týždňov v predstihu aby stihli pripraviť areál a brány na preteky. Tento závesný systém nám umožní rýchle nastavenie tréningových a pretekárskych brán, bez veľkej námahy, tak ako to bolo v minulosti. Zároveň sa zvýši variabilita a bezpečnosť celého bránkového systému.

Do Dolného Kubína chodia pravidelne trénovať žiaci a mládežníci z celého Slovenska. „Slalomová trať na Gäceli je unikátna na Slovensku. Umožňuje tréning základných technických zručností a predprípravu pre zvládnutie jazdy na náročnejšej rieke či umelom slalomovom kanáli. Taktiež je vhodná na kondičnú prípravu juniorských, či seniorských reprezentantov v mimo súťažnom období, preto sme radi, že sa takáto investícia podarí zriadiť na rieke Orava. V budúcnosti plánujeme modernizáciu – obnovu trate, aby Dolný Kubín mohol organizovať aj medzinárodné podujatia pre deti a mládež.“ povedal predseda ŠKP Dolný Kubín Martin Stanovský st.